Kjo faqe përdor cookies vetëm për statistika. Më shumë info  
DIETA INDIVIDUALE

ARLINDA GARUCI
Nutricioniste
Qendra EquiLybra drejtohet nga nutricioniste Arlinda Garuci, e cila është diplomuar në "Shkencë e Teknologji Ushqimore" dhe gjithashtu ka studiuar Erboristeri dhe Alimentazione në Itali. Aktualisht, ndjek studimet Master në "Shkencat E Të Ushqyerit Dhe Aplikim Dietik" në Universitetin Sapienza, Romë. Pas disa eksperiencave pune në Itali, në Mars 2014, hap qendrën EQUILYBRA në Tiranë.

LEXO MË SHUMËQENDRA E DOBËSIMIT

EquiLybra disponon një kit aparaturash të gjeneratës së fundit, të specializuara në dobësim dhe tonifikim të trupit. Me sloganin "Mirë se vini në të ardhmen", ky kit aparaturash po konsiderohet një mrekulli nga klientët dhe ka arritur që brenda një kohe të shkurtër të jetë numër 1 në sektorin e aparaturave që përdorin teknologjinë e avancuar për dobësim dhe tonifikim.

LEXO MË SHUMËYour browser doesn't support HTML5 video.

PRODUKTE BIMORE

Erboristeria është e specializuar në përdorimin e bimëve mjeksore, të cilat janë dhe bazë për industrinë ushqimore, kozmetike, industrinë bimore dhe farmaceutike. Këto transformojnë bimët në produkte shëndetësore, kozmetike, ilaçe bimore. Mjekësi bimore do të thotë mbledhja ose prodhimi i bimëve mjekësore, përgatitja dhe përdorimi i tyre. Kurse fitoterapia i referohet përdorimit të substancave të përftuara nga bimët mjeksore në trajtimin e sëmundjeve të caktuara.

Të dyja janë gjithnjë e më të përhapuara në Evropë dhe janë praktikuar gjerësisht në vende të ndryshme të njohura zyrtarisht nga mjekë dhe erboristë të kualifikuar.

LEXO MË SHUMËLIFTING PA BISTURI

Trajtim antirudhë për fytyrë, qafë, dekolte dhe bark.
Trajtim antiakne.
Rimodelim të trupit në rastet e adipozitetit të lokalizuar.
Rimodelim të trupit në rastet e celulitit.

Radiofrequenza është një metodikë joinvazive, e cila riaktivizon eko-sistemin e lekurës. Për indet e gjalla, ajo është një energji kuruese, e cila kundërshton me efikasitet shenjat e plakjes, duke përtërirë indet, rrit oksigjenimin e fytyrës, shkurton fibrat, në menyrë që te rikrijojë tendosjen e lekurës dhe deri duke dyfishuar prodhimin e kolagjenit te ri nga fibroblastet, si dhe shton elastinën e acidin hyjaluronik në mënyrë natyrale.

LEXO MË SHUMË
RIMODELIM I TRUPIT

Kur flitet për "Rimodelim të trupit", të gjithëve mund ti shkoje mendja tek ndërhyrjet kirurgjikale që nuk i pëlqejnë askujt. EQUILYBRA ka mjetet për të modeluar trupin tuaj jo me anë të kirurgjisë, por me aparatura moderne.

Ka disa persona që kanë probleme me mbipeshën, por gati të gjithë kemi probleme me zona të veçanta të trupit tonë që kanë nevojë për trajtim.

Rreth 90% e grave nuk pelqejnë trupin e tyre dhe shohin këmbet shumë të mbushura, ijet tepër të gjëra, celulitin etj.
EQUILYBRA mund të përmiresojë dukshëm pamjen e trupit tuaj dhe të asgjesojë akumulimet e yndyrës në pika të padëshiruara.

LEXO MË SHUMËMË SHUMË INFORMACION

EquiLybra ndodhet në Tiranë dhe ju ftojmë të prenotoni një takim me nutricionisten Arlinda Garuci për çdo pyetje që mund të keni dhe për të krijuar një program të detajuar sesi mund t'ju ndihmojmë që të arrini peshën tuaj ideale.

Ju ftojmë të konsultoni faqen e paketave dhe listën e çmimeve për të zgjedhur paketën që ju nevojitet dhe për të përfituar nga ofertat e ndryshme.
MultiMedia

EquiLybra
Blvd. Bajram Curri, Nd 124 (Prapa Kinema Agimit) TIRANË

Orari: E Hënë - E Shtunë 09:00 - 19:30
Cel: 069 2029892

LEXO MË SHUMË


Your browser doesn't support HTML5 video.